Umět žít HYGGE

Umět žít HYGGE

Světem se přehnala nová módní vlna s názvem Hygge. Dánský životní styl hlásá zdánlivě jednoduchou myšlenku “užívejte si maličkostí”. Slovo hygge (čti hůga) lze přeložit jako šťastný způsob života také jinak ten, kdy si užíváme pátečních sedánků s přáteli na balkóně, procházek se psem v parku za domem, nebo nedělní snídaně v kavárně v naší čtvrti.

Zámořské dovolené v zimě a lyžování na ledovci uprostřed léta ztrácí smysl. Každodenní obyčejné štěstí, život v pohodlném a příjemném domově a pevné mezilidské vztahy jsou základní triádou životního stylu hygge. A Dánové vědí jak na to, koneckonců dlouhodobě patří mezi nejšťastnější národy planety. Původně jde o norské slovo pro blahobyt, které v  18. století v Dánsku vešlo ve známost jako dánský koncept života a bydlení. Jeho největší síla se ve skandinávských zemích projevuje zejména v období dlouhé zimy, kdy na oblast dopadá minimum slunečních paprsků a ne jeden člověk pak propadne depresi. Od toho je tu hygge.

 

Hygge je přátelství a pocit intimity, které nás zbavují stresu a přináší klid našim smyslům. Hygge tak dokáže překlenout společenské normy i rozdíly a bez zapojení technologických vymožeností nás lidsky spojí. 


Co ve Vašem hygge stylu nesmí chybět?

 

 

 
Abyste ale utvořili správný hygge styl, potřebujete i odpovídající prostor. Prosvětlené jednoduché interiéry s minimem nábytku a maximem životního prostoru, inspirovat se můžete na Hygge-rific Homes.                
 
V nabídce Duna House pak jistě najdete své hygge-bydlení, mrkněte na DH nemovitosti.

 

Jak správně na Hygge se dočtete ve stejnojmenném bestselleru Hygge – Tajemství spokojeného života. Kniha Louisy Britsové je k mání na příklad v  Neoluxoru.

 

 

 


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Lucie Ščurková

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Paní makléřka Janetta Čekalová zcela změnila mé negativní mínění ohledně spolupráce s realitními kancelářemi. Velmi milé jednání, vystupování a vstřícnost. Doporučuji.

— M. Třešňáková, Praha