Regulace realitního trhu

O realitním zákoně se zatím jen bouřlivě diskutuje, pokud vše půjde „dobře“, vejde v platnost od počátku roku 2017. Novináři stále dokola rozpitvávají, že v následujícím období, do platnosti zákona, nás v realitách čeká prakticky bezvládí, lomí rukama, lamentují a poukazují na nečestné a podvodné jednání realitních kanceláří.

Situace ale není neřešitelná: Česká republika má spoustu dobrých makléřů, kteří dávno před tím, než se o nějakém zákoně začalo mluvit, dodržují realitní regule poctivého obchodu. Bohužel tyto poctivce drtí někteří podvodníčci, kteří klientovi naslibují prakticky hory doly za ceny, které jsou při poctivé realitní činnosti nemožné. Podporu ve svém jednání nachází u realitních kanceláří, kterým nezáleží na výsledné spokojenosti klienta, ale jen na celkovém zisku a vlastním prospěchu.

Řešení má v rukou každý z klientů realitních kanceláří – důsledně si vybírat poctivé realitní makléře a poctivé realitní kanceláře a nenechat podvodné makléře vydělávat. Ty poctivé makléře a jejich realitní kanceláře je třeba doporučovat. Pouze tak lze zatočit s nepoctivci i bez realitního zákona.

Závěrem se dá s nadsázkou říct, že samotný zákon nic moc nevyřeší. Není totiž tolik potřeba realitního zákona, jako spíše etického, poctivého realitního a obchodního partnera, který dodržování etických zásad (zásad poctivého obchodu) má jako „svůj vlastní zákon“.

 

Autor: Ing. Radislav Babák

 


Máte otázku? Prosím, kontaktujte nás!

Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte jej s příteli


Zaslat článek emailem

Klienti o náš říkají

Velmi kvalitní servis makléřky Ivety Palacké. Doporučuji

— P.M., K. Vary