Prodej krok za krokem

1Podpis smlouvy o spolupráci

Prvním krokem ke spolupráci s realitní kanceláří Duna House je kontaktovat nás a domluvit si schůzku s makléřem. Dále Vás čeká podepsání Dohody o zprostředkování. Realitní makléř Duna House Vám podrobně vysvětlí v‎‎ýhody a nevýhody jednotliv‎ých typů zastoupení, abyste mohli své rozhodnutí pečlivě zvážit.

2Pasportizace nemovitosti

Dalším krokem je detailní zmapování Vaší nemovitosti. Abychom mohli dům či byt úspěšně prodat, realitní makléř Duna House provede tzv. pasportizaci nemovitosti. Znamená to, že podrobně zaznamená prvky technického a stavebního charakteru a zjistí také majetkoprávní poměry týkající se dané nemovitosti. Budou jej zajímat informace jako orientace domu, patro, rok výstavby, materiál zdiva, rok rekonstrukce apod.  Kromě samotného objektu provede i zhodnocení lokality – míra hluku, čistoty, bezprostřední okolí domu, dopravní dostupnost nebo občanské vybavenost. Zajistí kvalitní fotodokumentaci a ve speciálním programu vytvoří nákres půdorysu nemovitosti a videoprohlídku.

3Stanovení tržní ceny nemovitosti

Získané informace o stavu a parametrech nemovitosti nám pomohou stanovit hodnotu bytu či domu. Metoda k určení tržní ceny nemovitosti, tzv. srovnávací tržní analýza (Comparative Market Analysis - CMA) je spolehlivá -  používáme ji s úspěchem již řadu let v zahraničních pobočkách společnosti. Realitní makléř pomůže určit strategii, jakou při procesu prodeje zvolíte. Pokud nespěcháte, a na prodej máte více času, můžete nastavit kupní cenu výše a zkusit, jaké budou reakce trhu. Vždy můžete posléze cenu upravit směrem dolů k tržnímu průměru.

4Aktivace nemovitosti v naší databázi

Jakmile máme podepsanou smlouvu a získali jsme o nemovitosti potřebné informace včetně fotografií, můžeme ji vložit do databáze a aktivovat. Jelikož na úroveň naší databáze klademe velký důraz, každá vložená nemovitost musí být schválena a aktivována manažerem pobočky. Po aktivaci se již nemovitost automaticky páruje s poptávkami našich klientů. Jestliže prodávaná nemovitost odpovídá požadavkům některého z našich kupujících, obdržíme upozornění a domluvíme termín prohlídky.

V této fázi také můžeme začít s inzercí nemovitosti – spolupracujeme s renomovanými placenými realitními portály a  využíváme velmi účinné přímé propagace. Realitní makléři vždy vyhodnotí situaci a vymyslí ten nejúčinnější způsob propagace nemovitosti na míru. Inzerát vždy prochází několika stupni kontroly, aby jeho obsah co nejlépe odrážel skutečnost a získal na atraktivitě. V rámci jednotlivých programů vytvoříme fotodokumentaci, půdorys a videoprohlídku. Vaše nemovitost může být inzerována i v zahraničí. Pokud to portály dovolí, inzerujeme Vaši nabídku navíc v několika jazycích.

5Prohlídka nemovitosti s potenciálními zájemci

Vážíme si Vaší důvěry a ctíme soukromí našich klientů. Na prohlídky nemovitosti proto přivedeme pouze zájemce, kteří prošli naším hodnocením. Snažíme se oddělit přání kupujících od jejich reálných možností. Případným zájemcům nejprve představíme Váši nemovitost – seznámíme je s parametry, ukážeme fotodokumentaci a půdorys. Pokud i nadále mají o nemovitost vážný zájem, po dohodě s Vámi domluvíme prohlídku. Našim cílem je šetřit Váš čas i čas kupujícího.

Makléř má vždy pro klienta připravenou dokumentaci dané nemovitosti. Před prohlídkou podepisují všechny strany Protokol o prohlídce (dokument stvrzující přítomnost všech tří stran na prohlídce). Makléř Vaši nemovitost dobře zná, bude tedy kvalifikovaně odpovídat na dotazy kupujících a profesionálně vést prohlídku. Přítomnost kvalifikovaného makléře výrazně zvyšuje šanci prodeje nemovitosti! V případě, že má zájemce v úmyslu financovat koupi hypotékou, nabídneme mu poradenství finančního centra zdarma a pomůžeme mu vyřešit finanční stránku věci. Chceme maximálně usnadnit prodej Vaší nemovitosti!

6Uzavření obchodu a prodej nemovitosti

Celým procesem prodeje Vás provedeme od začátku až do úspěšného konce! Ve chvíli, kdy najdeme kupujícího, vedeme jednání o uzavření obchodu. S Vámi a kupujícím sepíšeme nabídku ke koupi a následně samotnou kupní smlouvu. Klienti Duna House mají zdarma k dispozici služby právního oddělení a externího finančního poradce, který s kupujícím probere možnosti financování koupě. Naším cílem je dosáhnout spokojenosti všech zúčastněných stran! Pro hladký průběh koupě/prodeje nemovitosti nabízíme kupujícím i nadstandardní služby jako advokátní úschovu finančních prostředků zdarma!

 

Prodej nemovitosti je významnou událostí ve Vašem životě. Duna House to za Vás dotáhne do konce!


Máte otázku? Prosím, kontaktujte nás!

Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Pomohl Vám tento článek?
Sdílet s přáteli!


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Kvalitní právní servis a přístup makléřky Ivety Palacké. Doporučuji

— Michal Doležal, Praha