4 tipy na velikonoční dekorace, které k vám domů přivedou jaro

4 tipy na velikonoční dekorace, které k vám domů přivedou jaro

Velikonoce už jsou za dveřmi, a i když ještě před nedávnem pokrýval některá místa v Česku sníh, jaro už se definitivně prodralo na povrch. Taky se těšíte, až se příroda začne pořádně zelenat a kvést? My rozhodně ano. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si jarní atmosféru připravit u vás doma.

 

Nekupujte dekorace – Vyrobte si svoje a originální

Ne všechny koupené výrobky jsou nutně lepší než vyrobené dekorace. Když tvoříme vlastní výrobek, všechno je na nás – barvy, velikost, kompozice i samotný nápad. A když se nám dílo povede, máme radost z dobře investovaného času a dobrý pocit z naší invence a vynalézavosti.

Nechte se inspirovat tipy na několik materiálů a výrobků, které můžete na Velikonoce výrobu použít.

 

1. Vajíčka, barvy, přírodniny a laky na nehty

Každý jsme už určitě někdy barvili vajíčka. Ale co to tentokrát udělat v nekonvenčním stylu a přidat vajíčkům texturu?

Zkuste třeba vajíčka obalit natrhanou trávou, nebo polním kvítím. Přírodniny pak obtočte nití, aby z vajíček nic nesklouzlo. Vajíčko pak obarvěte ponořením do vody s potravinářským barvivem nebo s cibulí. Po sundání rostlino-provázkového skafandru uvidíte, jaké ornamenty příroda na vajíčcích vykouzlila.

Druhou nezvyklou možností je pro tentokrát vynechat potravinářské barvivo a ponořit vajíčka do vlažné vody s nakapaným lakem na nehty (do jedné nádoby smíchejte klidně několik barev). Pak stačí vajíčka nechat oschnout a žasnout, jaké mixy barev vznikly.

 

2. Upletený věnec

Přineste si domů svazek vrbových proutků a ponořte je přibližně na 30 minut do vody, aby se daly lépe tvarovat. Pak už stačí ze všech najednou vytvořit kruh a v jednom místě celý svazek obtočit drátkem, nebo svázat provázkem, aby se tvar nerozpadl. Věnec pak můžete ozdobit peříčky, dekoračními vajíčky i květinami. A pak se můžete pustit do pletení pomlázky.

 

3. Velikonoční ubrousky a květináče

S příchodem jara se pojí různobarevné petrklíče, žluté narcisky a další květiny duhových barev. Hliněné květináče, do kterých je často zasazujeme, jsou oproti nim jednobarevné. Co to na Velikonoce změnit? Bude vám k tomu stačit několik ubrousků s různými velikonočními motivy. Ubrousek bývá několikavrstvý – ponechejte si jen vrchní část s obrázkem. Obrázky pečlivě vystřihněte. Pak je přiložte na stěnu květináče a přetřete je štětcem namočeným v lepidle. Obrázky nechce uschnout, pro zvýšení jejich odolnosti můžete květináč přestříkat bezbarvým lakem.

 

4. Nemáte dostatek času na tvoření? Větvičky s pentličkami do vázy jsou rychlým řešením

Stejně jako v tipu č. 2 sežeňte přibližně stejně dlouhé proutky, tentokrát nemusíte lpět jen na vrbových, hodí se třeba proutí z břízy. Nemusí být rovné, na druhou stranu by se nemělo ani moc ohýbat. Proutky umístěte na volno do vázy s vodou a navažte na ně barevné pentličky a stužky. Nezapomeňte na žádnou ze čtyř hlavních velikonočních barev: červenou, žlutou, zelenou a modrou, ať je vám doma vesele.

 

Jaké jsou vaše oblíbené velikonoční dekorace?

Co u vás doma na Velikonoční pondělí v rámci výzdoby nesní chybět? Pochlubte se na našem Facebooku v komentářích.

 

Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Veronika Pacasová

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Velmi vstřícný a kvalitní pomoc při realizaci. Doporučuji (reference k makléřce Iveta Palacká)

— Petr Bouška, Doubravčice