Chcete bydlet jako Antonín Dvořák?

Chcete bydlet jako Antonín Dvořák?

Příběh domu, který se nachází na Praze 4 s přesnou adresou Lhotka, ul. K Novému dvoru a je po kompletní a důkladné rekonstrukci, je velice zajímavý. Dříve byl totiž domovem jednoho z nejznámějších světových hudebních skladatelů. Mluvím o Antonínu Dvořákovi a i proto je dům historickou památkou s bustou samotného umělce v přední části fasády (viz foto). 
 
Kromě zajímavé historie je toho ale ještě mnohem víc. Jedná se vlastně o tzv. dream house.
Díky jeho velikosti vám doma už nic chybět nebude.  
 
Začněme garáží, která se nachází hned za vraty do ulice a dá se jí projít rovnou do přízemí.
Zde nalézáme hned několik místností. Kuchyň s vestavěnou linkou včetně spotřebičů, obývací pokoj, menší místnost, která se dá využít např. jako pokoj pro hosty, koupelna - tu ostatně hledejte v každém patře a chodba s vestavěnou skříní. Hezkým detailem je pak vstup na prostrnou verandu směřující přímo do zahrady, kde je chytře zařízené zastřešené místo pro grilování a jiné garden parties. 
 
 
První patro je určeno čistě k obývání. Ložnice disponující pohádkovou šatnou spojenou s koupelnou. Průchozí pokoje - opět s vlastní koupelnou. A navrch ještě jedna šatna, koupelna a další pokoj. Zdá se vám to málo? Tak pojďme výš.
 
Podkroví je (alespoň dle mého názoru) dokonalým prostorem pro děti. Na pravé straně chodby se nachází překvapivě :) koupelna a na levé pak (dětský) pokoj. Chodba je ale do tvaru písmena T a  tak celá její “horní” část je jako stvořená pro hernu přičemž děti budou nasvíceny modrými led světly a hračky můžou uklízet do malého kumbálku vedle. 
 
Pořád ale nekončíme. Když sejdeme po mimochodem překrásném dřevěném schodišti úplně dolů, rozprostře se před námi velice prostorný suterén. Je zde spoustu možností jak s prostorem naložit. Domácí welness? Posilovna? Prádelna? A nebo všechno? Záleží jen na vaší kreativitě.
 
Tak teď už opravdu končíme, ale vy nemusíte. Přijďte si prohlídku zopakovat tentokrát na živo!

Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Adéla Izáková

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Široká nabídka bytů, skvělá dostupnost kanceláře. Doporučuji (reference k makléřce Ladislava Felbingerová)

— T.V., Praha