Děsí vás úrokové sazby na hypotékách? Nemusí!

Děsí vás úrokové sazby na hypotékách? Nemusí!

Chcete si pořídit nové bydlení a děsí Vás úrokové sazby na hypotékách?

Nemusí, stačí brát v úvahu jiný pohled a hned jste bohatší.

Se sazbami u hypoték je to stejné jako s jakýmkoliv jiným aktivem. Ta čísla prostě v čase kolísají. Jdou nahoru a pak zase dolu. Sice dost pomaleji než třeba u akcií ale přesto.

Často slýchávám, že lidi co koupili před několika lety se sazbou 1,69% měli obrovské štěstí a nyní není vhodná doba na hypotéku, protože jsou sazby příliš vysoké. Je třeba si ale uvědomit, že těm lidem s dobrou sazbou teď nejspíš končí fixace a pro další fixační období na tom budou, z pohledu úrokové sazby, naprosto stejně.

Hlavní moje myšlenka tkví v tom, že pokud se mi jedná o řešení vlastního bydlení, pak nemá valný význam čekat na zlepšení situace protože ač se zdají sazby vysoké, pak se stále jedná o velmi levné peníze. Mimo jiné i kvůli vlivu inflace, která je největším přítelem právě dlužníků, protože jim jejich dluh neustále pomáhá splácet. Mimochodem v ČR máme nyní inflaci kolem 11% a do blízké budoucnosti se neočekává nějaké výrazné zlepšení. To už se úroková sazba na hypotéce kolem 4% nemusí zdát tak hrozivě.

Naopak lidé s dnešní novou hypotékou na tom pravděpodobně budou mnohem lépe než ti, co si brali hypotéku na krev při sazbách nízkých. Těm teď splátka poroste. Vás co se na ní teď teprve chystáte s největší pravděpodobností bude čekat v příští fixaci opět pokles měsíčních výdajů.

Toto jsou témata, která velmi často komunikuji s mými klienty a i právě díky tomuto neustále pokračujeme v řešení financování na míru. Pokud máte zájem o více informací, jsem plně k dispozici.

Jiří Havlas, EFA – hlavní hypoteční specialista Duna House CZ

Jiří Havlas, EFA

KONTAKTY:

Mobil: +420 605 877 000

E-mail: jiri.havlas@dhfinance.cz

 

 


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal:

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Vyzdvihla bych flexibilitu, rychlost, osobní přístup. Doporučuji (reference k makléřce Janetta Čekalová)

— M.H., Praha