Hotová kuchyň vs. kuchyň na míru: klady a zápory

Hotová kuchyň vs. kuchyň na míru: klady a zápory

 

Plánujete bydlet v novém bytě nebo domě a není tam hotová kuchyň, případně je zralá na výměnu? Zapřemýšlejte s námi nad výhodami a nevýhodami hotové sériově vyrobené kuchyně i kuchyně vytvořené na míru.

Hotová kuchyň: cena vs. omezený výběr

Hotovou kuchyň najdete u různých větších i menších prodejců nábytku. V čem jsou její klady a zápory?

+ Cena. Modely kuchyní pro široké masy vyjdou levněji. Pořízení nové kuchyně je vždy nákladnou záležitostí, ale oproti kuchyni vyrobené na míru je hotová kuchyň za několik desítek tisíc vlastně pořád ještě levná.

+ Poměr cena kvalita. Za nižší cenu dostanete přiměřenou kvalitu, pokud vyberete osvědčeného výrobce.

+ Rychleji u vás doma. Sériová výroba kuchyňských dílů pro konkrétní kuchyňské sestavy přináší výhodu rychlého dodání, pokud hotovou kuchyň potřebujete co nejdřív.

+ Showroom. Spousta obchodních řetězců s nábytkem nabízí showroomy, kde si můžete naživo kuchyň prohlédnout sestavenou a víte tak přesně, do čeho jdete.

+ 3D vizualizace. Když si kuchyň objednáte u větší firmy, častokrát získáte zdarma možnost 3D vizualizace.

+ Odborná montáž. Sestavení kuchyně u vás doma získáte v rámci zaplacené částky, nebo s velkou slevou.

- Výdrž. Hotová kuchyň vydrží hodně let, ale méně než kvalitní kuchyň vyrobená na míru.

- Omezený výběr. Pokud máte v mysli jasnou představu, jak má vaše kuchyň vypadat, neobejdete se bez ústupků. I když je dnes na trhu mnoho stylů, vzorů, barev a materiálů, nabídka často nedožene bezbřehou lidskou představivost.

- Sériovost. Kuchyň, jakou máte vy, má i mnoho dalších lidí. Na druhou stranu, byla by náhoda, kdybyste někdy u známých potkali naprosto stejnou kuchyň, jakou máte doma.

- Menší přizpůsobivost. Sériové díly se dají sice částečně upravovat pro konkrétní prostor, ale ne vždycky. Pokud máte pro kuchyň připravený atypický prostor, možná bude složitější do něj napasovat kuchyň tak, aby vám nikde nepřebývalo místo, nebo vám dokonce chybělo.

 

Kuchyň vyrobená na míru: trvanlivost vs. cena

+ Ojedinělost. Kuchyň, jakou máte vy, nemá nikdo jiný. Pokud máte jasnou představu a dostatek peněz, nic vám nebude bránit v uskutečnění vaší vysněné kuchyně.

+ Výdrž. Pokud seženete prověřenou firmu nebo živnostníka a použijete kvalitní materiály, máte zaručeno, že kuchyň vydrží vám a možná i generaci po vás.

+ Více vychytávek. Technické vychytávky zabudované v kuchyni, které nenajdete v konvenčních kuchyních? Proč ne.

+ Atypické prostory nejsou problém. Máte kuchyni na míru. Můžete si diktovat, kde co bude a využít naplno veškerý prostor.

- Cena. Cena je samozřejmě největším minusem. Za originalitu, splnění veškerých dispozic a použití materiálů, barev a vzorů podle vašeho přání si připlatíte.

- Neseženete náhradní díly. Nebo alespoň ne snadno a rychle. Koneckonců, kuchyň vám byla vyrobena na míru, neexistují žádné sériové díly.

- Budete muset déle čekat. Od plánování po kuchyň stojící na svém místě uplyne víc času než u hotové kuchyně.

 

Další varianty existují

Pokud nechcete shánět kuchyň ze sériových výrob a zároveň z nějakého důvodu nechcete vyrobit kuchyň na míru, hledejte v bazarech. Další variantou je si kuchyň postavit svépomocí. To ale bude pravděpodobně vyžadovat hodně předchozího samostudia a hodně času během tvoření a samotné stavby.


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal:

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Byl jsem u Vás jen 2x ale interiér máte pěkný. Klidná a příjemná domluva. Doporučuji

— J.T., Praha