Jak zvýšit pracovní produktivitu v kanceláři

Jak zvýšit pracovní produktivitu v kanceláři

 

Každý občas v práci nemáme náladu nic dělat a napadají nás myšlenky na čas s rodinou, výlet do přírodě, nebo třeba na naše koníčky. A pracovní produktivita nám kolísá. Jenže jsou od nás očekávány výsledky, a tak musíte zatnout zuby a opět se naladit na pracovní režim. Jak zajistit, aby pracovní tempo bylo co nejstálejší a nic vás nerozptylovalo?

 

Zjistěte, co vám vyhovuje

Jste introvert nebo extrovert? I podle toho možná můžete určit, co vám pro podpoření produktivity funguje. Extrovertům pravděpodobně nebudou vadit různá rozptýlení, zatímco introverti bývají k různým nečekaným událostem méně odolní. Na druhou stranu každý jsme originál a potřebujeme trošku jiné podmínky.

 

Kreativní chaos, nebo uklizený stůl

Někdo potřebuje k práci tzv. organizovaný chaos. Na pracovním stole se pak povaluje spousta věcí, které by mohli ostatní pojmenovat jako nepořádek. Pro člověka, který ale toto „rozvržení“ stolu potřebuje, to není na škodu, protože to dotyčného povzbuzuje v práci. Pokud jste se v charakteristice našli, neváhejte stůl zaplnit všemožnými věcmi.

Oproti tomu spousta lidí potřebuje k práci volnou pracovní plochu, aby je nic nerozptylovalo a nerozčilovalo a měli čistou mysl. Místo volně poházených papírů a poznámkových bloků si pořiďte šanon, na propisky a další kancelářské pomůcky krabičku.

 

Ticho, nebo zvuk

Stejné rozdíl mezi lidmi jsou v přijímání hluku. Někdo potřebuje k práci absolutní ticho, někdo zase raději pracuje za situace, kdy se kolem něj pořád něco děje a nevadí mu, ani když si kolegové nahlas povídají metr od něj.

Jestli patříte mezi první případ, noste si s sebou špunty do uší, nebo si nasaďte sluchátka s hudbou, co vás nerozptyluje. Pokud patříte mezi druhý případ a nejste obklopeni kolegy, zvuky a hlasy přidáte, když si otevřete okno do rušné ulice nebo si pustíte rádio.

 

Pohled do zdi, nebo do prostoru

Další podstatným prvkem je umístění vašeho pracovního stolu, pokud ho tedy máte. Záleží, zda při práci periferně vidíte ostatní kolegy, nebo se díváte do zdi. Jestli máte preferovanou variantu pro lepší pracovní produktivitu, zkuste se po domluvě přemístit. Tedy pokud je to alespoň trochu možné.

 

Naplánujte si přesný časový rozvrh

Funguje vám nejdřív pracovat na největších výzvách dne, nebo je naopak necháváte na konec? V každém případě si hned na začátku pracovního dne napište, co a kdy přesně budete dělat – pak už jednotlivé úkoly nemusíte udržovat v paměti. Pokud to neuděláte, může se vám stát, že zjistíte, že jste toho měli stihnout mnohem víc.

 

Najděte si svůj životabudič

Poslední věc, kterou téměř vždy ovlivnit můžete, je „výzdoba“ pracovního stolu. Fotky rodiny, domácích mazlíčků nebo oblíbený hrnek a rostlina v květináči jsou klasika. Co si ale na stůl umístit třeba sudoku nebo relaxační omalovánky? Častokrát se produktivita zvýší, když alespoň na chvíli napnete pozornost jiným směrem. Zkuste si tedy kromě klasické pauzy vyhradit pár minut na jednoduchou aktivitu, která vás baví a pomůže vám přijít na jiné myšlenky a následně zvýšit pracovní produktivitu.

 

Jestli ještě v kanceláři nemáte žádnou rostlinu, podívejte se na naše typy na nenáročné rostliny. Další rady a tipy pro domácnost i ze světa nemovitostí najdete na našem blogu.  


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Veronika Pacasová

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Líbila se nám práce makléřky Ladislavy Felbingerové při koupi bytu v Branické ulici, Praha 4

— L.T a P.K., Praha