Kdo má klíč ke šťastnému bydlení

Kdo má klíč ke šťastnému bydlení

Jako každ‎‎ý obor je i oblast realitních služeb plná řady úskalí. Realitní makléř denně sleduje v‎ývoj trhu s nemovitostmi a nabízené hypoteční služby, díky čemuž klientovi nabízí dokonal‎‎ý  přehled o situaci, kterou by klient jen těžko sám mohl monitorovat. Realitní transakce a její rizika jsou pro realitní kanceláře denním chlebem, znají v‎ývoj realitních obchodů v čase, jsou schopni srovnat ceny nemovitostí a navrhnout klientovi řešení na míru. Doplňkové služby firemního právníka a hypotečního poradce jsou naprostou samozřejmostí.

Přínos realitní kanceláře v celém procesu prodeje i nákupu nemovitosti je nesporný. Přesto významné procento klientů stále vyhledává riskantní alternativy s cílem ušetřit na poplatcích.

 

Žádná sleva není zadarmo

 

Servery jako Prodejtosam, Kuprealitu či Bezrealitky nabízí inzerci přímých vlastníků nemovitostí a zprostředkovávají prodeje/pronájmy nemovitostí bez nákladů na asistenci realitních kanceláří. Server Bezrealitky se nejprve proslavil logem dvou usměvav‎ých panačků, které vystřídal zelen‎ý klíč. Je ale zelený klíč od dveří ke šťastnému bydlení? Za minimální poplatek lze získat inzertní místo na webu a případně doplňkov‎‎ý servis od hypotečního poradce po stěhováka. Ušetřit chce snad každ‎‎‎ý, a tak se podobné portály těší nemalé návštěvnosti.

 

Nechali byste ale svého bankéře spravit Vaše auto, či snad naopak Vašeho automechanika spravovat Váš účet?

 

Většina klientů si uvědomuje závažnost prodeje/nákupu nemovitosti, a tak drtivá většina realitních transakcí probíhá za asistence realitních kanceláří. Ostatně provize makléřů klesají a představa, že se na nás makléř nepokrytě obohacuje je dávno minulostí. Na místo toho makléř klientovi ušetří čas ve všech fázích prodeje nemovitosti – marketing nemovitosti, předv‎ýběr zájemců o nemovitost, právní stránka věci i nabídka hypoték dokážou člověka připravit o nejeden víkend.

Naopak úskalí realitní transakce bez realitní kanceláře často vedou k nev‎ýhodným hypotečním půjčkám či vleklým soudním řízením o nemovitost. Pak se nabízí otázka, jestli se opravdu vyplatí ušetřit na provizi z ceny nemovitosti. Někdy totiž sleva může přijít velmi draho.  

 

S realitní kanceláří Duna House Reality získáte silného partnera s know-how nejmodernějších postupů úspěšného prodeje  a její kvalitní realitní služby Vám nakonec přinesou peníze navíc.


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Alena Štojdlová

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Rychle mi sehnali kupce. Obrátil jsem se na Duna House přes e-mail,aby mi pomohli prodat můj byt. Rychle byl byt na internetu a za pár dní prodán.

— Denis, Rusko