Proč lidé přicházejí o peníze kvůli realitním společnostem? Zjistěte, jak nenaletět

Proč lidé přicházejí o peníze kvůli realitním společnostem? Zjistěte, jak nenaletět

Ve světě obchodu se pohybuji většinu profesní kariéry a s realitním prostředím mám mnoho zkušeností. Jsem obchodním ředitelem realitní společnosti Duna House. Svou profesi vykonávám svědomitě, stejně jako celý tým. Bohužel obecně je realitní zprostředkování oborem, kde lidé zbytečně přicházejí o své peníze, protože si častokrát neověří spolehlivost realitní kanceláře. Jak zjistíte, zda je konkrétní realitka spolehlivá?

 

Místo reklamě věnujte pozornost referencím

Nenechte se zlákat reklamními slogany, líbivým logem nebo tím, kolikrát uvidíte název realitní společnosti na ulici: kvantita nemusí vždy znamenat kvalitu. Když dva dělají totéž, není to totéž. Důležité jsou reference od klientů.

 

Zjistěte kvalitu konkrétní realitky 

Jak se dozvíte, zda je realitka kvalitní a vykazuje několikaleté stabilní výsledky v regionu, kde působí? Identifikátorem kvality (a tedy poměrně velké jistoty pro vás) je často skutečnost, zda-li je dotyčný realitní makléř (a ideálně celá společnost, pod kterou spadá) členem realitní komory České republiky. To si můžete ověřit na www.realitnikomora.cz/clenove/makleri. Jednoduše zjistíte, zda konkrétní jméno (nebo název realitní společnosti) v seznamu naleznete. Na odkazu si můžete prohlédnout i makléřovo stávající portfolio nemovitostí bývá pravidlem, že objem portfolia a kvalita prezentace nemovitostí vypovídá o kvalitě makléře.

Úspěšné realitní společnosti by měly mít svůj web přehledný a uživatelsky jednoduchý (např. https://dunahouse.cz/prodej/byt-dum). Při pohledu na seznam nabízených nemovitostí u každé realitní společnosti můžete odvodit, jak silná je tato realitní kancelář v daném regionu. Nejlepšího výsledku pro své klienty dokáže docílit pouze nejúspěšnější zprostředkovatel v dané oblasti.

 

Ověřte si, že během jednání budou vaše finance v bezpečí

Znám případy, kdy klienti různých realitních kanceláří přišli o nemalou finanční částku při prodeji své nemovitosti kvůli nesprávně zvolené prodejní ceně a strategii, nebo kdy kvůli zpronevěře ztratili veškeré peníze z prodeje. To se u nás nikdy nestalo a nestane, protože klientovy peníze (kupní cena) jsou vždy bezpečně uschované na speciálním účtu jedné z největších bank v ČR, nebo mohou být uloženy do klientem vybrané banky (jde jen o to, zda-li takovou službu banka nabízí). Případně klient může své peníze dát do notářské úschovy.

 

Nový zákon o realitním zprostředkování stojí na straně klienta

Duna House, kde působím jako obchodní ředitel, je lídrem v Maďarsku i v Polsku. Máme za sebou spoustu spokojených klientů i tradici. I v České republice dodržujeme striktně nastavená pravidla opřená o realitní zákon č.39/2020Sb. Jeho schválení a zavedení v roce 2020 jsme uvítali, protože zákon potvrzuje, že naše obchodní kroky byly a jsou správné.

Našim klientům nabízíme špičkový servis:

- komplexní službu realitního zprostředkování

- zkušené realitní makléře na nejvyšší úrovni

- individuální nastavení prodejní strategie.

Z hlediska nabízeného portfolia jsme jednou z největších realitních společností v Praze a každým rokem děkujeme našim klientům za zvyšující se zájem o naše služby. Budeme na sobě i nadále usilovně pracovat, protože vaše spokojenost v oblasti nemovitostí je naším posláním i vášní.

Michal Kopejtko, obchodní ředitel Duna House CZ


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal:

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Široká nabídka bytů, skvělá dostupnost kanceláře. Doporučuji (reference k makléřce Ladislava Felbingerová)

— T.V., Praha