Vliv COVIDu-19 na ceny nemovitostí v Praze

Vliv COVIDu-19 na ceny nemovitostí v Praze

Na stranu druhou mne překvapuje takové množství investičních expertů v nemovitostech, kteří se v poslední době objevili. Na sociálních sítích, v médiích a ve všech ostatních informačních zdrojích nyní propagují své teorie a může se zdát, že bychom se jimi měli všichni řídit. Ovšem, co z toho je pravda a čemu máme skutečně věřit?

 

Samozřejmě i tyto "zaručené" zprávy na nás všechny působí a musíme je umět filtrovat. I na nás, coby realitní zprostředkovatele, se klienti obracejí s tím, že například počkají na snížení kupních cen nemovitostí v Praze a jejím okolí a potom teprve možná zrealizují nákup. Nebo naopak dochází k častým dotazům prodávajících, co a jak dál dělat s prodejem jejich nemovitosti. Proto jsem se tedy na tímto tématem zamyslel také a podělím se s Vámi o výsledek.

 

Z praxe víme (a realizujeme i nadále nemalé množství prodejů s možností hodnotit trh právě v této situaci), že ceny nemovitostí v Praze vlastně Covid-19 do této doby významně nezměnil. Došlo k zastavení růstu průměrné ceny, nicméně dramaticky neklesá, jak někteří informují. Nutno dodat, že se z důvodu zkrácení zprávy vyhnu porovnávání jednotlivých typů nemovitostí (malometrážní byty, rodinné bydlení apod.) Přibývá bohužel řada realitních společností, které si z možného budoucího propadu cen a paniky kolem této informace dělají svůj vlastní byznys a tlačí neúměrně své klienty (Prodávající) do z mého pohledu zcela zbytečných slev v řádu několika desítek procent z původní ceny své nemovitosti. Je to tedy nutné podlehnout? Je opravdu potřeba řešit to takto hned?

 

Pokud nespěcháte a skutečně nepotřebujete v této době prodávat, nepodléhejte. Pokud se totiž nejedná o nutný rychlý prodej (přiznejme si, někteří opravdu z pochopitelných důvodů spěchat mohou - stěhování, potřeba financí apod.), nic se pro Vás nezměnilo. I krátkodobý výkyv cen tu vždy byl, je a zřejmě znovu v budoucnu ještě bude. Svěřte se raději do služeb našich makléřů, kteří Vám nastaví takový prodejní scénář (a předem Vám detaily vysvětlí), abychom společně dosáhli Vaší spokojenosti a maximální tržní ceny.

 

To stejné platí i pro případy, kdy skutečně prodat potřebujete rychle a máte k tomu objektivní důvod. Je třeba využít profesionální servis, plošně zahájit cílený marketing a plně vytěžit zkušeností úspěšného makléře. Ten Vám zajistí nejen kompletní prodej Vaší nemovitosti od inzerce až po přepis vlastnických práv, ale hlavně dovede získat optimální tržní podmínky v každé době, Covid-19 nevyjímaje.

 

Jsme rádi, že je o naše služby stále větší zájem a přes všechna úskalí této doby nadále rostou počty obchodů, které realizujeme. Tedy bez větších obav se na nás můžete obrátit. Konzultace poskytují naši makléři zcela zdarma a bez závazků.

 

Navštivte náš web www.dunahouse.cz nebo pište na michelska@dhreality.cz

"Pomáháme lidem. Nemovitosti jsou naší vášní."

 

Michal Kopejtko - obchodní ředitel společnosti Duna House CZ

 


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Tereza Forštová

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Hladký obchod a asistence během procesu koupě. Příjemný přístup. Doporučuji (reference k makléřce Janetta Čekalová)

— K.R., Praha