Do jakého stylu zahalit obývák, kuchyň nebo ložnici, část 2.

Do jakého stylu zahalit obývák, kuchyň nebo ložnici, část 2.

Provence interiér

Tento design se inspiruje životem na venkově v dosahu omamně vonících levandulových polí ve Francii. Je praktický i zdobný, rozhodně není strohý.

Materiál: Dřevo, kámen, kov.

Barvy: Fialová, růžová, bílá. Hodně nábytku se tzv. patinuje, aby vypadal starší a opotřebovanější, než ve skutečnosti je.

Dekorace: Cokoliv, co připomíná život na venkově. Konve, plecháčky, lucerny, koberec z příze, sušené květiny, a především sušené svazky levandule nebo pytlíčky se sušenými květy, proutěné košíky, obrazy s výhledem na levandulová pole nebo s květinami.

TIP: Patina na nábytku jde vytvořit jednoduše – stačí k tomu brusný papír, barva a štětka. Na dřevo stačí nanést jednu nebo více vrstev barvy a povrch pak nerovnoměrně obrousit.

 

Námořní interiér

Máte rádi moře a lodě? Pak je tenhle styl přímo pro vás!

Materiál: Dřevo, lana například jako součást opěrek židlí, pruhované látky.

Barvy: Modrá, bílá, případně zeleno-modrá.

Dekorace: Tlustá lana, makety lodiček a plachetnic, úchytky vypadající jako součást lodě, kormidla, dekorativní závěsy z rybiček a mušlí, obraz/plakát s výhledem na moře.

TIP: Za okno si můžete pořídit solární svítidlo na tvaru majáku. Přes den se nabije sluneční energií a večer vám bude příjemně svítit.

 

Chcete se inspirovat dalšími styly? Přečtěte si 1. část našeho článku o různých interiérových designech, kde se podíváme na industriální, přírodní a extravagantní design.


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal:

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Paní makléřka Janetta Čekalová zcela změnila mé negativní mínění ohledně spolupráce s realitními kancelářemi. Velmi milé jednání, vystupování a vstřícnost. Doporučuji.

— M. Třešňáková, Praha