Do jakého stylu zahalit obývák, kuchyň nebo ložnici, část 1.

Do jakého stylu zahalit obývák, kuchyň nebo ložnici, část 1.

Přemýšlíte, čím byste zpestřili svůj domov? Občas není od věci obléknout některou místnost částečně nebo úplně do nového kabátku. Zapřemýšlejte nad industriálním, přírodním nebo extravagantním stylem. Jaké jsou jejich charakteristické barvy, dekorace a materiály (nebo jejich imitace)? Přečtěte si naše tipy.

 

Industriální interiér

Industriální styl se inspiruje průmyslovými továrnami. Je spíše strohý, symetrický a praktický.

Materiál: Železo, roxor, cihla, sklo, kůže, beton.

Barvy: Černá, červená, oranžová, šedá, měď.

Dekorace: Velké stolní lampy nebo světelné řetězy se žárovkami, fototapeta s průhledem do ulic některého z evropských měst, betonové květináče, nástěnné hodiny s římskými číslicemi, velká truhla.

TIP: Zkuste si v jedné místnosti pohrát s několika zdroji světla a nemít jen jeden ústřední zdroj. Zkombinujte LED pásky, velké stolní lampy a menší lampičky a večer nastavte požadovanou intenzitu světla i barvu.

 

Interiér ve spojení s přírodou

Tento styl obdivuje přírodu jako tvůrkyni života a oslavuje spojení s ní. Je vzdušný a pozitivní. V interiéru by měl být dostatek slunečního světla.

Materiál: Dřevo, sklo, bambus, ratan, jemný a příjemný textil.

Barvy: Pastelové a jemné. Ideální je zelená, hnědá, krémová a modrá.

Dekorace: Popínavé i klasické rostliny, usušené bylinky, nezpracované dřevo, různé druhy trav a větviček, akvárium s rybičkami a rostlinkami, dlouhosrsté koberce, fototapeta s přírodní scenérií, vertikální zahrada nebo mechová stěna.

 

Extravagantní styl

Tenhle styl se nebojí být výjimečný a určovat trendy. Nepřekáží mu nezvyklé dekorace ani ostré úhly a hrany. Chce zaujmout a lehce šokovat.

Materiál: Jakýkoliv, záleží na vzoru a textuře. Vhodné jsou geometrické a nesymetrické vzory.

Barvy: Syté barvy. Červená, žlutá, oranžová, modrá, zlatá, bílá a černá.

Dekorace: Krátkosrsté koberce, hranaté dózy, vázy a květináče, obrazy s nezvyklými nebo abstraktními motivy.

 

Přečtěte si také, jaké rostliny do interiéru vybrat a co je to vertikální zahrada, nebo jak si doma udělat domácí wellness v koupelně. Zapřemýšlejte i nad vhodným zakrytím oken. Více tipů najdete na našem blogu.


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Veronika Pacasová

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Prodej mého rodinného domu byl velmi rychlý a vstřícný. Jsem velmi spokojen se službami a přístupem ke klientům, příjemné jednání makléřky Ivety Palacké a úžasný přístup advokátky Noemi Ilczyszynové.

— L.B., Dobříš