Jak z koupelny udělat domácí wellness a oázu klidu

Jak z koupelny udělat domácí wellness a oázu klidu

Koupelna má potenciál být naším domácím wellness. Většinou je ale pro nás spíš praktickým místem k provádění osobní hygieny: to je samozřejmě její primární úkol. Ale pojďme teď chvilku zapřemýšlet, jak si z koupelny vytvořit oázu klidu i estetična. Díky tomu třeba uděláte z koupelny místo, kde budete rádi relaxovat.

Nejprve se zasněte

Oprostěte se od rozměrů i vybavení vaší koupelny. Představte si místo, kde se cítíte dobře, nebo které ve vás vyvolává vnitřní klid a dobrý pocit, nabíjí vás energií. Máte? Může to být projasněný les s vysokými stromy, mechem a jehličím, nebo rozkvetlá louka, případně interiéry čajoven a wellness studií.

Proč ve vás takové místo vyvolává klid? Je to barvami? Materiály? Použitým osvětlením? Vůněmi? Většinou to bývá kombinace všeho.

 

Stylizujte koupelnu jen do několika barev

Stěny a podlaha už mají své barvy. Doplňky je proto vhodné pořizovat tak, aby s těmito barvami ladily. Nic nezkazíte dřevem: ať už je z něj skříňka na odkládání věcí nebo miska na mýdlo a kelímek na kartáčky. Jen dbejte na to, aby dřevo sneslo vlhkost díky povrchové úpravě.

Se dřevem se dobře doplňuje bambus a juta. Z bambusu může být koš na špinavé prádlo, z juty můžete vyrobit různé kapsičky a pytlíčky na hygienické a kosmetické potřeby.

Do koupelny se všeobecně hodí světlé odstíny barev, tmavé by ji zbytečně opticky zmenšovaly.

 

Doplňte koupelnu o detaily

Abyste se v koupelně cítili dobře, nemusíte hned pořizovat vířivku a do sprchového koutu sedátko a masážní trysky. Koupelnu stačí vybavit několika detaily:

- Koupelnová předložka. Měla by být na dotek příjemná a neklouzavá.

- Sprchový závěs. Roztažený se může stát velkým malířským plátnem pro lepší vizuální dojem: pokud na něm bude vyobrazen motiv, který souvisí s vaším harmonickým místem (příroda, soška Buddhy atd.), hned bude atmosféra v koupelně lepší.

- Rostliny. Takový ledviník (kapradina) potřebuje k životu vlhkost, které se mu v koupelně dostane. Tillandsia (česky kykatka) nepotřebuje ani hlínu, stačí ji přilepit nebo přivázat ke korku nebo kůře a někam zavěsit.

- Umělé květiny. Sušené lístky květin v průhledné misce a váza s umělými květinami nevyžadují žádnou údržbu.

- Dekorace. Může to být třeba písek nebo mušle v průhledné dóze.

 

Světlo vám dopomůže k ideální atmosféře

V koupelně by rozhodně měly být minimálně dva zdroje světla: osvětlení celé koupelny a světlo u zrcadla. Jenže klasické bílé světlo útulnou atmosféru nevyčaruje. Dnes je však na trhu spousta LED svítidel, které mění barvu i intenzitu světla podle potřeby.

Samostatnou kapitolou jsou svíčky. Atmosféru vytvoří zcela určitě. Vždy ale dávejte pozor na bezpečnost. Hořící svíčky můžete nahradit LED svíčkami, které umí simulovat i mihotání plamene.

 

Vůně dokáže okouzlit smysly

Zpříjemněte si sprchu nebo koupel ve vaně oblíbenými vůněmi ve svíčkách, vonných tyčinkách, esenciálních olejích a pěnách do koupele. Koneckonců i ve wellness službách se bez vůní neobejdou a má to svůj důvod. Vůně je skvělý stimulant smyslů.

 

Tak co, už víte, jak chcete vylepšit svou koupelnu? Držíme vám palce, ať se vám její zvelebování povede podle představ. Domácí wellness v koupelně se hodí každému, kdo občas potřebuje relaxovat. A to jsme všichni.

Chcete další tipy do domácnosti? Přečtěte si, jak opticky zvětšit prostor obýváku či ložnice. Více článků najdete na našem blogu.


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Veronika Pacasová

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Líbila se mi práce makléřky Ladislavy Felbingerové a komplexní servis Duna House.

— J.K., Praha