Do jakého stylu zahalit obývák, kuchyň nebo ložnici, část 5.

Do jakého stylu zahalit obývák, kuchyň nebo ložnici, část 5.

Pojďte se společně podívat, čím se vyznačuje japonský a španělský interiér. Jsme zvědaví, který vás zaujme víc!

Interiér inspirovaný Japonskem

Japonské interiéry bývají vzdušné, jednoduché a až minimalistické. Místnosti jsou oddělené posuvnými stěnami ze dřeva a papíru/látky – ty v našich obezděných pokojích asi nevyužijeme, ale pokud budete chtít oddělit pracovnu od zbytku obýváku, může se vám napodobenina posuvné stěny hodit.

Materiál: Bambus, dřevo, rákosí, kámen, hedvábí, rýžový papír, keramika.

Barvy: Červená, černá, bílá, hnědá, zelená, někdy zlatá.

Dekorace: Kakemono – závěsná kaligrafie na zeď, rostliny – velmi využívané jsou bonsaje, sukulenty nebo větvičky, tatami – rohože z lisované slámy a rýže, na kterých můžete ležet i sedět, podobně jako na futonu (futon je matrace vyplněná bavlnou nebo vlnou, na které Japonci spí). Vonné tyčinky. Čajový set pro přípravu čaje. Nízký stolek. Závěsné osvětlení. Místo záclon použijte rolety nebo žaluzie. Kameny a svíčky.

 

Interiér inspirovaný Španělskem

Temperamentní Španělsko je zemí, kde málokdy bývá opravdu zima. A i od toho se odvíjí i styl interiéru. Španělé se také nezaleknou barev.

Materiál: Keramika, kov, dřevo, měď, kámen. Na podlaze často najdete dlaždice a na stěnách štuk.

Barvy: Červená, tyrkysová, modrá, bílá, žlutá, oranžová, fialová, hnědá. Španělský interiér může být hodně barevný, ale výběr barev pečlivě promyslete – nesmí být přeplácaný.

Dekorace: Kdo by neznal španělské mozaiky vytvořené z kachliček zemitých odstínů, které zdobí jak podlahy, kuchyně a koupelny, tak třeba i obklady kolem oken. Zrcadla, obrazy na stěnách, svíčky, keramické vázy a rostliny.Zaujal váš článek o stylech interiérového designu? Přečtěte si také minulý článek o skandinávském a vintage interiéru nebo další článek o steampunk nebo hygge interiéru.


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Veronika Pacasová

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Velmi kvalitní právní zajištění a zprostředkování služeb. Profesionální přístup. Doporučuji jako spolehlivou realitní kancelář. Vstřícný přístup. Byt jsme koupili díky iniciativě makléře (sám byt navrhl).

— M. Pavlová, Praha