Do jakého stylu zahalit obývák, kuchyň nebo ložnici, část 3.

Do jakého stylu zahalit obývák, kuchyň nebo ložnici, část 3.

Steampunk interiér

Steampunk se inspiruje především ve viktoriánské Anglii 19. století, která stejně jako ostatní evropské země procházela tzv. stoletím páry. Proto se steampunk vyznačuje ozubenými kolečky, staře vypadajícími dekoracemi, cibulovými hodinkami a technikou a přístroji všeho druhu, které podtrhují průmyslový směr tehdejší doby a touhu po vynálezech.

Materiál: Kov (olovo, železo, měď) a kůže.

Barvy: Bronzová, zlatá, černá, bílá, hnědá. Materiálům sluší i patina.

Dekorace: Obraz/plakát se vzducholodí/starými auty, otáčivý globus, hodiny ve stylu steampunku, knihy vázané v kůži, staré mapy, extravagantní dekorace vypadající jako vynálezy.

Hygge interiér

Slovo hygge pochází z Dánska. Není to jméno pro konkrétní styl interiéru. Je to slovo pro prožívání vědomého štěstí, pro životní spokojenost a pozitivní myšlení. Se spokojeností samozřejmě souvisí i to, jak se cítíte doma. A zde ke slovu přichází právě interiérový design.

Materiál: Dřevo, měkké deky, keramika, koberce.

Barvy: Jakékoliv, která je pro vás uklidňující.

Dekorace: Deky, polštáře, obrazy s výjevy, které ve vás vzbudí pocit klidu a harmonie. Svíčky a několik zdrojů teplého světla. Rostliny.

TIP: V tomto případě se kromě svého zraku zaměřte i na hmat a čich a vzpomeňte si, jak je vám příjemné zabořit prsty u nohou do měkoučké předložky, zachumlat se do teplé deky, přivonět si k teplému čaji nebo vonné svíčce.Přečtěte si náš předchozí článek o Provence a námořním interiéru, nebo další článek o industriálním, přírodním a extravagantním stylu.


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal: Veronika Pacasová

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Příjemný a vstřícný přístup. Rychlý prodej nemovitosti. Skvěle vynaložené úsilí při vyřizování hypotéky. Doporučuji

— H.D., Praha