Kam s tím aneb Jak doma najít další úložné prostory

Kam s tím aneb Jak doma najít další úložné prostory

 

Občas všichni chceme, aby byly pokoje našeho domova nafukovací. Jakákoliv darovaná nebo koupená věc už totiž není kam dát. Víc úložných prostor se hodí vždycky, jenže kde sehnat další místo, když už teď je v pokojích nábytek u všech stěn?

Využijte prostor nad vaší hlavou

Už naše babičky používaly nástavce – menší skříňky, které se pokládaly na velké skříně. Můžete do nich dát věci používané jen zřídka, například některé úklidové prostředky nebo sezónní oblečení.

Zkontrolujte kapacitu skříní

I ve stávajících úložných prostorech se leckdy dá najít další místo. Třeba oblečení pověšené na ramínkách na tyči v šatní skříni častokrát nevisí až na zem. Dospoda skříně se pak vejde několik krabic.

Zvažte vylepšení postele pro úložný prostor

Pod postel jednoduše zastrkáte cokoliv je potřeba. Ještě větší úložný prostor získáte, když posteli vytvoříte nástavbu – vysoké pódium, na které postel postavíte. Pod vyvýšenou postelí zůstane úložný prostor stejný, ale do nástavby se najednou vejde přehršel věcí. A pokud je nástavba dostatečně vysoká, můžete do ní umístit třeba objemné výsuvné šuplíky na ložní prádlo, ručníky, oblečení, knihy nebo cokoliv potřebujete.

Další menší skříňky se vejdou do chodby

Chodbu tvoří většinou úzké prostory, kam se hluboká skříň častokrát nevejde vůbec. Co ale prostor nad vaší hlavou? Nově přivrtané mělké skříňky vám nebudou bránit v průchodu, ale zároveň mohou posloužit jako skladiště nepotřebných bot, deštníků, pláštěnek a batohů.

Pořiďte si vakuové pytle

Oblečení, lůžkoviny, závěsy i ubrusy po žehlení a pečlivém složení zmenší svůj objem, což je skvělé pro boj s nedostatkem prostoru ve skříních. Vakuové pytle všechny měkké věci zmenší ještě o něco víc. Hodí se zejména pro sezónní oblečení a pro nadbytečné počty prostěradel a povlečení.

Poslední rada k úložným prostorům

Pokud se i přes všechny uvedené tipy stane, že opět přijde chvíle, kdy si nebudete vědět rady s uložením nového kabátu nebo čehokoliv jiného, přichází na řadu staré dobré protřídění věcí. Zvažte, které věci opravdu využíváte. Pokud některé z nich použijete jednou za pár let, můžete je zkusit prodat, nebo darovat.

 

Hodilo by se vám vaše pokoje i opticky zvětšit? Dumáte nad tím, jak vylepšit prostory koupelny? Tipy ohledně vychytávek pro váš domov i rady pro větší úspěšnost prodeje nemovitosti najdete na našem blogu.


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal:

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Velmi vstřícný a kvalitní pomoc při realizaci. Doporučuji (reference k makléřce Iveta Palacká)

— Petr Bouška, Doubravčice