Tipy na dekorace, které dodají šmrnc obývacímu pokoji

Tipy na dekorace, které dodají šmrnc obývacímu pokoji

 

Osvěžte svůj obývací pokoj novou výzdobou a inspirujte se našimi tipy na klasické i netypické dekorace. Důležité je také, jak chcete, abyste se vy a vaši hosté v obýváku cítili a co z něj má vyzařovat.

 

Klasické dekorace

Slovo klasické rozhodně nemusí znamenat nudné. Klasický typ dekorací jsou zkrátka věci, které jsou v obývacím pokoji očekávatelné. Jaké to jsou?

 • Obrazy. Může jít o malby, portréty, zarámované plakáty. Dáváte jimi najevo váš umělecký vkus, oblíbeného autora nebo místo.
 • Fotografie. Rodinných příslušníků, z výletů, z dovolené.
 • Svíčky. Ty sice primárně slouží k provonění místnosti, ale existuje spousta zdobených svíček, které mohou nezapálené být ideálními dekoracemi.
 • Hrnečky. Koupené nebo darované. Někdo hrnečky sbírá. Pokud jich budete mít v obýváku několik, je to zaručený lapač prachu, ale i zvědavé pozornosti ostatních.
 • Rostliny. Vždy přinesou do pokoje svěžest a zklidňují mysl, ať už jsou exotické nebo ne.
 • Lahve s alkoholem. Máte vytříbený vkus na vína, pálenky, piva nebo likéry? V obýváku můžete umístit vkusnou skříňku na alkohol a sobě i návštěvám nalévat skleničky podle výběru.

 

Netypické dekorace

Netypické dekorace mohou být extravagantní, velmi osobité a překvapující.

 • Gobelín. Ručně tkaný koberec na stěně má opravdu málokdo. Přitom koberce mají častokrát opravdu pěkné a nápadité vzory.
 • Nezpracované dřevo. Mohou to být kmeny bříz, vrbové větvičky, klacky posbírané v lese sloužící třeba jako lustr, garnýž nebo věšák na jiné dekorace.
 • Světelný obraz. Dnes už existuje mnoho druhů světelných obrazů. Mezi nejznámější patří na dřevěné překližce vypálený obrázek podsvícený led pásky nebo na plátně zvěčněná fotografie, která je v určitých místech podsvícená.
 • Akvárium. Rybičky plavající ve skleněném domečku nejsou zas tak neobvyklé, ale přesto budou působit jako velká atrakce. Je jen na vás, kolik druhů a barev se vám bude v akvárku míhat.
 • Suvenýry z cest. U téhle položky si můžete být jistí, že budete originální vždycky.

 

Přemýšlejte, co váš obývák vyzařuje nejvíc

Je několik pocitů, které může váš obývák vyzařovat nejvíc. Jaký celkový dojem může vyvolat rozmístěný nábytek v kombinaci s dekoracemi?

 • Obývák je pohodlný a útulný. Tenhle pocit vyvolávají zejména polštáře, měkké deky a teplé barvy.
 • Obývák je zařízený prakticky a minimalisticky. V obýváku v tomto případě bývá minimum dekorací a jen nejnutnější nábytek, což se ale nevylučuje s pohodlím. Každá dekorace by měla být výrazná, vzhledem k malému počtu dekorací.
 • Obývák má osobitý styl. Váš obývací pokoj může být ztělesněním konkrétního stylu, třeba japonského, skandinávského nebo námořního designu.

Jestli se vám některá ze tří variant zamlouvá nejvíc, je jen na vás, jakým způsobem obývací pokoj proměníte, aby takové vyzařování měl.

 

Dekorace jsou skvělým otvírákem k příběhům

K některým dekoracím se pojí vaše vzpomínky a příběhy z destinací, kde jste je získali – můžete o nich návštěvám vyprávět. Třeba se strhne zajímavá diskuze nebo si vaše návštěva poslechne zajímavý příběh, ke kterému přidá svůj.

 

Další tipy pro vaši domácnost

Přečtěte si tipy na 4 letní dekorace pro váš domov, 5 tipů pro útulný obývací pokoj, jaké rostliny jsou ideální pro nenáročné pěstování v interiéru nebo že i doma můžete mít zahradu – konkrétně vertikální.


Pomohl Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli!


Zaslat článek emailem

Autor

Napsal:

Pomohl Vám tento článek?
Sdílejte to s přáteli


Zaslat článek emailem

Klienti o nás říkají

Makléřka Janetta Čekalová je velmi profesionální a dala bych jí 1*. Kanceláře jsou klimatizované, úžasný přístup všech, rychlé jednání, 100% servis. Doporučuji

— Ivana Juříková